הדרכת הורים היא מרכיב חשוב בטיפול בילד ותפקידה לאזן בין סיפוק צורכי הילד המשתנים לסיפוק הצרכים של ההורה. רבים מאתנו שואפים להקים משפחה ולחנך את ילדנו על-פי תפיסת עולמנו ודרכנו החינוכית.
אך לא אחת, קיים פער בין הפנטזיה ההורית למציאות.  כל הורה חולם על מציאות שבה הוא יהיה הנפלא ביותר בעיני ילדו ושילדו יהיה הילד המושלם והאידאלי, אך במציאות היומיומית  מתגלים קשיים ואתגרים, כתוצאה מכך אנו מוצאים את עצמנו חסרי אונים, עייפים ומאוכזבים מילדנו ומעצמנו.

 כמו-כן הקשר הזוגי מושפע גם מקשיים בחינוך הילדים, ומקונפליקטים הנובעים מרצונות וצרכים שונים של בני הזוג. כל אלה משפיעים על התפקוד ההורי והופכים אותו למורכב ולמאתגר יותר. לכן חשוב להבין את יחסי הגומלין בתוך המשפחה, כיצד הם פועלים, ומה מניע אותם.

כיצד בנוי תהליך ההדרכה ההורית?

בהדרכת הורים נבדוק מה ניתן לעשות כדי שתפקודינו כהורים יהיה יעיל יותר במישור הזוגי ובמישור ההורי על מנת ליצור אקלים משפחתי וחברתי נעים יותר.

יחד נזהה מה מנחה אותנו בהתנהלות מול בני זוגנו ומול ילדנו, ונלמד דרכי תקשורת יעילים שיקרבו אותנו אל עולמו של הילד, “אנחנו אתו ולא נגדו”.                       בתחילת התהליך אני לומדת דרככם, על המשפחה, שומעת את הקולות, השפה, המנהגים והדפוסים, וביחד אנו בוחנים את המערכת המשפחתית, את האינטראקציות של בני המשפחה, ולומדים כיצד כל אחד משפיע ומושפע מהאחרים.

לאחר היכרות אתכם, ההורים, נעבד יחדיו את הקשיים שאתם חווים מול הילדים, ונבין טוב יותר מה בהתנהלות היומיומית שלנו מחזק ותורם להצלחה, ומה מעכב אותנו ומצריך הסתכלות שונה. לאחר מכן נגדיר את היעדים שלפיהם תיבנה תכנית ההדרכה.

לאורך התהליך:

  • נגבש את חזון ההורי שלכם אשר ישמש לכם כמצפן בהורות.

  • תלמדו לקיים דיאלוג הורי מכבד ולגבש החלטות משותפות אל מול הילדים.

  • תחזקו את תחושת המנהיגות ההורית שלכם.

  • תקבלו כלים פרקטיים לגיוס שיתוף פעולה מהילדים.

  • תלמדו להתמודד עם התנגדויות ולנטרל אותם מבעוד מועד.

  • תקבלו כלים מעשיים להתמודדות  עם דפוסי התנהגות שליליים של הילדים שיאפשרו להם להביע את רגשותיהם בדרכים מקובלות ובונות.

  • תקבלו כלים מעשיים להצבת גבולות.

  • תפעלו יחד לחיזוק תחושת השייכות של כל אחד מבני המשפחה, וכך ותגבירו את תחושת הלכידות והאווירה הטובה בבית.

    אתם המפתח להצלחת ילדכם, יחד, נאפשר לו להאמין בעצמו וביכולותיו להצליח

לקביעת פגישה, לחצו כאן